- Trwamy w czasie peregrynacji kopii Cudownego Wizerunku Maryi, Matki Bożej Łaskawej Patronki Warszawy i Strażniczki Polski. Dziś po każdej Mszy Świętej Akt zawierzenia oraz wysłuchanie historii tego obrazu i Cudu nad Wisłą. Jest możliwość zakupienia książki o tej tematyce oraz pamiątek czy też dewocjonaliów. Plan na dzień jutrzejszy jest następujący:
7:00 Msza Święta i różaniec; 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego; 17:30 Pożegnanie Obrazu Matki Bożej
2.We wtorek zachęcamy do uczestnictwa w kolejnym nabożeństwie fatimskim: o godz. 18:00 odmówimy różaniec, po nim Msza św. i procesja. Zapraszamy wszystkich parafian, Rycerzy Maryi do niesienia figury, grupy duszpasterskie i dzieci komunijne w strojach. O udekorowanie figury prosimy Apostolat Margaretka.
- W środę nowenna do Matki Bożej Bolesnej. Składajmy Matce Bożej nasze prośby i podziękowania.
- W czwartek 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to jedno ze świąt nakazanych. Porządek Mszy św. niedzielny. Podczas Mszy św. o godz. 11:00 będziemy dziękować Bogu za zbiory i poświęcimy wieńce, zioła i kwiaty.
- W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca – nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia.
- Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, składka w kopertach na potrzeby kościoła. W ubiegłym miesiącu na ten cel złożyło ofiarę rodziny w kwocie zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom!
- Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafianom z Lipnicy Dolnej: Gajda Małgorzata; Szot Małgorzata; Gajda Danuta; Szot Ewa; Szot Krystyna; Koś Danuta; Szot Zofia; Rachowicz Lucyna. Bóg zapłać!
- Oświadczenie Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski
Komisja Wychowania Katolickiego KEP wyraża sprzeciw wobec ogłoszenia Rozporządzenia Ministra Edukacji z dnia 26 lipca 2024 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii. Proponowane zmiany dotyczące łączenia klas są krzywdzące czy wręcz dyskryminujące. Naruszają one prawo oświatowe i zasady pedagogiczne. Wprowadzają poważne problemy w zakresie realizacji programu lekcji religii. Bardzo smuci fakt, że zmiany zostały wprowadzone bez wymaganego przez prawo porozumienia ze stroną kościelną. Ministerstwo Edukacji Narodowej nie uwzględniło opinii i postulatów przedstawianych w spotkaniach przez Kościoły i związki wyznaniowe.
Komisja Wychowania Katolickiego wciąż przypomina, że nauczanie religii katolickiej i innych wyznań wspiera wychowawczą rolę szkoły. Stanowi integralną część wychowania człowieka, służy jego rozwojowi moralnemu i społecznemu, ma duże znaczenie dla poznawania własnej historii i kultury. Zachęcamy wszystkich wiernych, aby na różne sposoby podejmować działania ukazujące tę wielką wartość lekcji religii w szkole. Szczególnie prosimy katolickich rodziców, aby odważnie zabierali głos w tej sprawie. Dziękujemy mediom katolickim, ruchom i wspólnotom religijnym za podejmowanie działań w obronie lekcji religii. Prosimy wszystkich o włączenie się w akcję na rzecz obrony lekcji religii w szkole „TAK dla religii w szkole” podjętą przez cztery tygodniki katolickie: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Idziemy i Przewodnik Katolicki.
bp Wojciech Osial Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski