Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkanocna

22.04.2018 r.

1. Spotkania duszpasterskie: w poniedziałek na Mszę św. i spotkanie kandydaci do Sakramentu Bierzmowania grupa młodsza (VII Szkoły Podstawowej), we wtorek na Mszę św. i grill ministranci i schola, w środę na Mszę św. i modlitwę wszystkich obrońców życia i tych którzy adoptowali dziecko nienarodzone, także członków Akcji Katolickiej i później na plebanie na spotkanie – obecność obowiązkowa, w czwartek na Mszę św. i spotkanie kandydaci do Sakramentu Bierzmowania grupa młodsza (II Gimnazjum).

2. Kalendarz liturgiczny: rozpoczęliśmy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Każdego dnia będziemy modlić się o powołania z naszej parafii. Poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski, pamiętajmy w modlitwie o Ojczyźnie, środa – św. Marka Ewangelisty. Zachęcamy do uczestnictwa w środę w nowennie do Matki Bożej Bolesnej oraz do pisania karteczek z intencjami.

3. Dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni i kwiaty. W tym tygodniu o piękno kościoła troszczyły się rodziny z Osiedla Gamrat, bloku 124 i 128. Bóg zapłać!

4. Miejscowi pszczelarze proszą rolników, aby opryski chemiczne wykonywali wieczorami, wtedy gdy pszczoły przestaną latać, gdyż chemia im szkodzi.

5. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym z parafii św. Stanisława w Jaśle zaprasza na wyjazdowe czuwanie w Częstochowie w dniu 19 maja. Wyjazd o 4.00 spod plebanii w Jaśle, koszt wyjazdu 55 zł, zapisy w zakrystii w parafii św. Stanisława.

Czytaj więcej