II Niedziela Wielkiego Postu

17.03.2019 r.

 

  1. Dzisiaj niedziela „Ad gentes” – dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po Mszy św. będzie można złożyć ofiarę do puszki na rzecz misji i misjonarzy.

 

  1. W dalszym ciągu zachęcamy do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej w piątki o godz. 16.30 i o 19.00 oraz Gorzkich żali w niedziele o godz. 14.30.

Pamiętajmy o wielkopostnych postanowieniach. Postanowienia trzeźwościowe wpisujmy do księgi przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia.

 

  1. W środę nowenna do Matki Bożej Bolesnej. Zapraszamy do modlitwy oraz składania próśb i podziękowań. Tego dnia nasz Ksiądz Prałat Stanisław Ulaszek skończy 80 lat. Prosimy o szczególną modlitwę za niego.

 

  1. Spotkania grup duszpasterskich:

W środę zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów po wieczornej Mszy św.

W piątek o godz. 15:30 próba scholi.

W piątek zapraszamy młodzież na wieczorną Mszę św. i spotkanie KSM.

 

  1. 25 marca będziemy obchodzić uroczystość Zwiastowania Pańskiego, jednocześnie będzie to Dzień Świętości Życia, kiedy będzie można przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Już dzisiaj można zabrać ze stolika z prasą deklaracje przystąpienia do tego dzieła, do czego też serdecznie zachęcamy.

 

  1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego. W tym tygodniu o piękno świątyni dbali parafianie z Lipnicy Dolnej: Marta Madej, Małgorzata Gajda, Zofia Szot, Danuta Koś, Wiesława Gajda.